SFK:s styrelse

Här presenterar vi styrelsen för Sveriges Fritids- och Kulturchefsförening.

Maria Wallengren, Ordförande
Ansvarsområde: Utbildnings- och framtidsfrågor. Kallelse träffar, styrelseresa. Erfarenhetskonferens 2019.

E-post: maria.wallengren@falkoping.se
Telefon: 0515-88 50 46

Urban Olsson, Vice ordförande
Ansvarsområde: ersättare Beställargrupp Konstgräs

E-post: urban.olsson@lund.se
Telefon: 046-35 52 14
Mobil: 0706-96 52 14

Kenneth Johansson, Ledamot
Ansvarsområde: Årskonferens 2019, kontakter med MUCF.

E-post: kenneth.johansson@sandviken.se
Telefon: 026-24 13 01

Johan Palm, Ledamot
Ansvarsområde: Beställargrupp Konstgräs

E-post: johan.palm@ostersund.se
Telefon: 073-461 44 66

Marina Högland, Sekreterare
Ansvarsområden: Information/Kommunikation. Erfarenhetskonferens 2019.

E-post: marina.hogland@stockholm.se
Telefon: 08-508 276 52

 

Michael Tsiparis, Kassör

E-post: michael.tsiparis@lomma.se
Telefon: 040-641 11 46

(Bild saknas)

Maria Modig, Ledamot

E-post: maria.modig@norrkoping.se
Telefon: 011-15 29 26